Soul-znění s ONE VILLAGE

Soul-znění s ONE VILLAGE

Mohly bychom se na ně dívat jako na konkurenci, ale bereme je jako inspiraci. Spojuje nás minimalistický přístup k módě, láska k přírodním materiálům i naděje, že se najdou tací, kteří ocení kousky, které jsou na první pohled možná dražší, ale vydrží víc než pár praní.  

ONE VILLAGE je česká značka oblečení, se kterou souzníme. Stojí za ní Zuzka a Ivča, a my jsme se jich zeptaly (konkrétně Zuzky) na pár věcí, které nás zajímají. Jako ženy v byznysu i mámy. 

Myšlenka ONE VILLAGE se zrodila…

… asi před 4 roky. Myšlenku na založení vlastní módní značky jsem nosila v hlavě už dlouho, ale nemohla jsem se odhodlat začít. Pak jsem potkala Ivču a intuice mi napovídala oslovit ji ke společné práci. Na jaře 2019 jsem si spolu zašly na kávu, kde jsme zjistily, že mnoho věcí vidíme v životě podobně. A tak jsme postupně začaly pracovat na společné značce. 

Název značky nám dal trochu zabrat. Na začátku jsme zavrhly několik variant, až na konci roku 2019 vzniklo ONE VILLAGE. Název odkazuje nejen na to, že jsme „holky z vesnice a maloměsta”, ale i na myšlenku propojení celého světa. I malé kroky nás jednotlivců mohou mít dopady na celou planetu. Obě se snažíme žít šetrně, a proto i módu vytváříme zodpovědně, z udržitelných materiálů a v lokálních dílnách. 

Inspiraci hledám a nacházím…

... na lidech kolem sebe, v přírodě, a třeba i v knížkách, filmech a seriálech. Ze svých potřeb, a z toho, co mě zrovna baví. 

Největší lekce, kterou mi dalo podnikání…

…nic se nedá uspěchat, vše má svůj čas. Tuto lekci mi dává nejen podnikání, ale teď hlavně mateřství. 

Mateřství a podnikání zvládám skloubit, protože…

…jsme na to s Ivčou dvě, bez ní bych to neskloubila. Také mám skvělého manžela, který mě v mém podnikání velmi podporuje. A i díky mojí mamince, která hlídá dceru, když zrovna nemůže být ve školce.  

V životě i podnikání se vyhýbám…

…stresu, což mi ne vždy jde.   

Podnikání ve dvou...

...vidím jako velkou výhodu. Myslím, že se skvěle doplňujeme a každá posouvá firmu dál tím, co jí je blízké. Navíc teď, když jsem na rodičovské dovolené, se díky Ivče mohu naší značce věnovat jen pár hodin týdně. Vím, že na to nejsem zkrátka sama. Pro podnikání ve dvou je podle mě důležitá vzájemná důvěra a nebát se otevřeně mluvit třeba i o nepříjemných věcech.